دریافت فایل با موضوع(دانلود تحقیق سنسور)

فرمت فایل : ورد قسمتی از محتوی فایل تعداد صفحات : 71 صفحه پهنای باند، سطح نویز، حساسیت محوری، drift، خطی بودن، محدوده دینامیک، قابلیت ابقا شوک و مصرف توان می باشد. فرکانس رزونانس نیز مهم است زیرا محدوده مفید فرکانس بالای سنسور معمولاً کسری از فرکانس دانلود تحقیق سنسور|40108639|qon|دانلود سنسور,تحقیق سنسور,مقاله سنسور,سنسور
در این پست قصد معرفی فایل دانلود تحقیق سنسور را داریم با ما همراه باشید.

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 71 صفحه

پهنای باند، سطح نویز، حساسیت محوری، drift، خطی بودن، محدوده دینامیک، قابلیت ابقا شوک و مصرف توان می باشد.
فرکانس رزونانس نیز مهم است زیرا محدوده مفید فرکانس بالای سنسور معمولاً کسری از فرکانس رزونانس است، در حالی که حساسیت و جابجایی به ازای هر g شتاب را تعیین می کند.
به طوری که : dg : جابجایی به ازای هر g M و Ksp: جرم و ثابت فنر قطعه g : 9.
8 Wo : فرکانس رزونانس زاویه ای عموماً جابجایی عنصر حسگر بخش ضروری فرآیند حس کردن می باشد و dg بخش بهره حلقه باز سنسور است، بنابراین منجر به رابطه شدیداً معکوس بین حساسیت و پهنای باند برای هر کلاسی از سنسورها می شود.
نویز در شتاب سنج ها مشکلاتی بوجود می آورد.
برای خود سنسور، برای خروجی الکترونیکی اش، برای damping مکانیکی و همه مقاومت های الکتریکی، سنسورهای MEMS خیلی کوچک هستند بنابراین نویز جانسون مقاومتهای مکانیکی باید در نظر گرفته شوند، در حالی که در سنسورهای بزرگتر این مشکل وجود ندارد.
تنها یک باکتری یا گرده خاک می تواند نیروی بزرگی را روی اجزا MEMS ایجاد کند.
نیروی Brownian عبارتست از : F B = که باعث حرکت Brownian می شود ( X B ) : = X B در حالی که : D = ضریب Damping جرم مرجع که به وسیله ثابت فنر تأمین می شود.
پاسخ به شتابی که حرکت یکسانی را تولید می کند، X B : Q W0 = g = نویز شتابی معادل Brownian را می دهد.
g n B از معادله بالا می بینیم که یک جرم بزرگ و Q بزرگ (damping کم ) در به دست آوردن سطح نویز کم کمک می کند.
برای دستیابی به جرم بزرگی در یک سنسور میکروماشین شده نوعاً به یک ویفری که یک جرم مرجع ضخیمی بیرون آن تراشیده شده است، نیاز است.
برای نویز خیلی کم، ثابت damping باید وسیله معلق کردن جرم مرجع در یک خلا از فنرهای الاستیک خالص کاهش یابد.
فیدبک از دور زدن در حوالی فرکانس رزونانس جلوگیری می کند.
میکرو سنسور شتاب میکرو شتاب سنج ها یکی دیگر از ادوات مهم MEMS هستند.
همه سنسورهای شتاب دارای یک جسم سنگین هستند که تقریباً معلق است و از یک یا چند طرف با میله هایی به یک قاب وصل شده است.
تحت تأثیر شتاب، اینرسی جسم باعث می شود که نیرویی به آن وارد شود و کمی جابجا شود.
شتاب با خواندن تنش وارده شده به میله ها که روی آنها piezo-resistor ها هستند، اندازه گیری می شود، اولین میکرو شتاب سنج ها 1970 ساخته شدند و از همان آغاز برای اندازه گیری استرس وارد شده به پایه های جسم معلق، از مقاومت پیزو استفاده شد.
برای جلوگیری از انحراف بیش از حد جسم معلق می توان صفحات محفظه را با فاصله کمی از جسم ساخت یا این که جسم معلق را در محفظه ای پر از روغن قرار داد.
شکل 3 – 6 شتاب سنج ها دو دسته هستند.
یک دسته حساسیت کمی دارند و شتاب های زیاد را اندازه می گیرند.
از این شتاب سنج ها در سیتم ترمز ( Antilok Brake System )، سیستم تعلیق ( Automatic Balance Control ) و سیستم کیسه هوایی خودروها می توان استفاده کرد.
نوع دیگر حساسیت زیادی دارند و می توان از آنها در ربات ها، سیستم هدایت اتومبیل و نیز ناوبری هواپیما و فضا پیما و زیر دری


مطالب دیگر:
پروژه آمار (مراجعه افراد در طي هفته به كتابخانه)گیاهان دارویی وکاربرد آنها در درمان برخی بیماری هاپاورپوینت ارزیابی سریع کارخانهپاورپوینت بازاریابی رابطه مندپاورپوینت بازاریابی مستقیمپاورپوینت بازاریابی ویروسیتحلیل موزه سینما -باغ فردوسمدل سه بعدی گچبریپاورپوینت با موضوع اصول و مفاهیم بازاريابي اجتماعيپاورپوینت با موضوع بازاریابی شبکه ایپاورپوینت با موضوع بازاريابي صنعتيپاورپوینت اصول و مفاهیم بازاريابي اجتماعيپاورپوینت بازاریابی شبکه ایپاورپوینت بازاريابي صنعتيشیت فتوشاپ کالبدینمونه شیت فتوشاپ کالبدی در قالب فایل jpgشیت فتوشاپ زیست محیطیشیت فتوشاپ کاربریشیت فتوشاپ کالبدی (نظام توده گذاری)پروژه آماده ادیوس ریمیکس کلیپ باغ و دنس باهم با موزیک خارجیپروژه آماده ادیوس ارسلان : اسپرت . عاشقانه . ماشین بازی .کلیپ عروسنمونه شیت فتوشاپ زیست محیطی در قالب فایل jpgنمونه شیت فتوشاپ کاربری در قالب فایل jpgنمونه شیت فتوشاپ کالبدی (نظام توده گذاری) در قالب فایل jpgپروژه کارگاه 5