دریافت فایل با موضوع(شناخت پيکرتراشي و معماري در ايران باستان و بررسي نقوش برجسته دوران آشوري بين النهرين)

پيكرتراشي آشوري هنرمندان سنگتراش آشوري مهارت و خلاقيت خود را در آفرينش نقش برجسته هاي بي شماري جهت دادند و ما به ندرت به آثار سه بعدي كامل كه بتوان آنرا مجسمه ناميد. برمي خوريم. دليل اين امر زمينه وسيعي است كه سطوح طولاني و بي انتهاي ديواره هاي كاف هشناخت پيکرتراشي و معماري در ايران باستان و بررسي نقوش برجسته دوران آشوري بين النهرين|30012366|qon|شناخت پيکرتراشي و معماري در ايران باستان و بررسي نقوش برجسته دوران آشوري بين النهرين
در این پست قصد معرفی فایل شناخت پيکرتراشي و معماري در ايران باستان و بررسي نقوش برجسته دوران آشوري بين النهرين را داریم با ما همراه باشید.پيكرتراشي آشوريهنرمندان سنگتراش آشوري مهارت و خلاقيت خود را در آفرينش نقش برجسته هاي بي شماري جهت دادند و ما به ندرت به آثار سه بعدي كامل كه بتوان آنرا مجسمه ناميد. برمي خوريم. دليل اين امر زمينه وسيعي است كه سطوح طولاني و بي انتهاي ديواره هاي كاف ها براي خلق مناظر گوناگون فراهم آورده بود. نقوش كاف هاي نيمرود ( تصاوير 16 3 و 17 3) و نينوا (تصاوير 18 3و19 3) چون كتابي مصور توصيف جنگل ها، شكارها و خلاصه هر آنچه را كه معرف قدرت و شوكت پادشاه و پادشاهي است به استادانه ترين وجه به عهده گرفته اند.(تصوير 16 3)(تصوير 17 3)

در نوع تركيب بندي عناصر تصاوير در تصوير(16 3) دقت كنيد و آنرا با نقاشي روي صندوق مكشوف در مقبره فرعون (تصوير 23 4) بخش تمدن مصر مقايسه كنيد.(تصوير 18 3)(تصوير 19 3)

گرچه جزئيات نقش برجسته ي آشور باينپال بسي استادانه تر از نقاشي مصري است ليكن از شباهت هاي بسيار ميان اين دو اثر مي توان به رابطه دو تمدن و تأثير و تأثراتي كه از يكديگر پذيرفته اند، به خوبي پي برد. حتي نوع ايستادن ها و نشست هاي خشك و رسمي در تصوير(17 3) ما را به ياد نقاشي هاي ديواري، در مقابر فراعنه مصر تصوير 20 4 و 21 4 بخش تمدن مصر مي اندازد.چيز ديگري كه در نقش برجسته هاي آشوري، بيننده را به تحسين وا مي دارد و دانش وسيع كالبد شناسي و دقت نظر هنرمندان در القاي حركات طبيعي ماهيچه هاست. در تصوير (18 3) ماده شيري ديده مي شود كه در اثر اصابت پيكان هاي كشنده و مجروح شده و آخرين لحظات زندگي را سپري مي كند.جانوران در آثار هنري كشف شده از مناطق مختلف تمدن بين النهرين حضوري جدي و با اهميت دادند. اين اهميت معمولاً جنبه ي اسطوره اي داشته است. در مواردي چون نقش برجسته هاي تصاوير( 18 3)و(19 3) كه قدرت پادشاه در يك صحنه شكار شير به نمايش درآمده، موضوع بسيار عادي است، ولي در موارد ديگر حضور جانوران ، خصوصاً بز و عقاب، جنبه اي نمادين و گاه مقدس دادند. در برخي آثار نيز به موجودات اساطيري متشكل از اجزاي انسان و حيوان برمي خوريم (تصوير20 3) نوع ايستادن رسمي و با وقار اين موجود حكايت از ويژگي نمادين و آئين آن دارد كه كاملاً با شيوه ارائه شيرهاي دو تصوير گذشته متفاوت است.(تصوير 20 3)

در ميان جانوران ، «بزنر» و «بزكوهي» در بين مردم بين الهرين از جايگاه خاصي برخوردار بوده اند. آثار متعددي از سنگ، مس، طلا بدست آمده كه «بز» موضوع اصلي اثر بوده است. يك نمونه از اين آثار را در تصوير(11 3) همين بخش ( بز و درخت) ديديم. در تصوير (21 3) سارگون دوم، پادشاه آشور را مي بينيم كه بزي را به قربانگاه مي برد نوع ايستادن پادشاه و حالت موقر و رسمي بز، هر دو با اجراي مناسك مذهبي كه در آن «بز» به پيشگاه يكي از خدايان قرباني مي شده هم سويي و يكنواختي دارد.مطالب دیگر:
🔥دانلود مقاله برنامه ریزی استراتژیک صنعت بیمه🔥دانلود گزارش کارآموزی در یک شرکت فناوری اطلاعات🔥دانلود مقاله ورشکستگی یا مرگ اقتصادی🔥دانلود مقاله پیرامون اقتصاد آموزش🔥دانلود مقاله بررسی اثربخشی داستان گویی در فرآیند یادگیری🔥دانلود گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت بازرگانی🔥کتاب وب برندینگ ابان نامه🔥کتاب طراحی هویت برند🔥کتاب تست فوق العاده قدرتمند باور های ثروت ساز🔥کتاب اموزش 0تا100 کسب درامد از تلگرام🔥کتاب اصول روابط عمومی موفق🔥کتاب اصول و علم برند سازی🔥کتاب نقش شخصیت برند بر رفتار مصرف کننده و چالش های برند سازی🔥دانلود پاورپوینت سازماندهی و طراحی سازمان (فصل هشتم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)🔥دانلود پاورپوینت هماهنگی (فصل نهم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)🔥پاورپوینت فصل اول علوم‌ و فنون‌ ادبی دهم🔥مجموعه 26 کتاب روانشناسی🔥کتاب طراحی مدل فرایندی برند سازی کار افرینانه در کسب و کار های کوچک و متوسط صنایع غذای🔥کتاب پیشنهاد های طلایی برای مدیران فروش و بازاریابی🔥کتاب تکنیک های قدرتمند فروش🔥دانلود مقاله مبدل های نوری جریان‎🔥دانلود مقاله لیزر و مسافت سنج لیزری🔥دانلود مقاله سیاست سرمایه در گردش🔥کتاب کار افرینی و مدیریت کسب و کار های کوچک🔥جزوه زبان و ادبیات فارسی برای کنکور